PostWysłany: Sob 22:39, 30 Sie 2008    Temat postu: Gazetka Ligowa nr 7

Na okładce snajper Reading- Radamel Falcao.

Druga kolejka za nami.

Po ogromnym zamieszaniu na samym szczycie Baboon Leuage wydaje się, że wszystko powoli wychodzi na prostą. Udało nam się porozmawiać z przedstawicielem zarządu Ligi, oto, co miał nam do powiedzenia:

- Wszystko zmierza już w dobrym kierunku. Transferowe zawirowania w kilku klubach powoli się wyjaśniają. Seitaridis i Govou są w drodze do zespołu Reading i najprawdopodobniej będą mogli zagrać w barwach nowego klubu w meczu 3. kolejki. W kilku drużynach były niewielkie problemy z obsadą ławki rezerwowych, spowodowane tym, że nieliczni piłkarze nie zdążyli wrócić z wypożyczeń. Ludzki błąd spowodował, że zmiany piłkarzy w niektórych drużynach, to nie doszły do skutku, to były spóźnione, ale proszę mi wybaczyć, grając 10 meczy różnymi drużynami, mając do zrobienia 20 zmian, czy jest się w stanie zrobić wszystko bezbłędnie?

- Jeśli chodzi natomiast o mecze, to pewne jest, że będzie rozgrywana jedna kolejka tygodniowo. Składy na mecz zgłaszamy do piątku, natomiast kolejka rozgrywana będzie w sobotę. Więcej chyba nie ma do wyjaśniania?

Miejmy nadzieję, że te słowa okażą się prawdą, bo chyba wszyscy mamy już dosyć niekończących się problemów.

Tymczasem na boiskach Baboon League rozegrano mecze drugiej kolejki. Największą niespodziankę sprawiło osłabione Reading, remisując po bardzo dobrej grze z Manchesterem United 3-3. Niespodziewanie też Newcastle zwyciężyło nad przeciętnie prezentującym się Tottenhamem. Poniżej prezentujemy krótkie opisy każdego z meczów oraz nasze typy na mecze 3. kolejki. Zapraszamy do lektury.

Chelsea - Debry
2-0
32' Reyes
36' Garcia
Nasz typ: Wygrana Chelsea

Pierwsze, pewne zwycięstwo Chelsea. The Blues zdominowali to spotkanie i zapewne wszyscy zgromadzeni na stadionie głowili się, w jaki sposób Derby County straciło tylko dwa gole. W takich okolicznościach nie dziwi tytuł Zawodnika Meczu przyznany bramkarzowi gości - Kameniemu, bez którego moglibyśmy oglądać grad bramek na Stamford. Może niepokoić postawa napastników The Blues, manager Londyńczyków musi uregulować celowniki swoim napastnikom, albo zafundować kaski kibicom zgromadzonym za bramką.

Wigan - Fulham
2-1
35' Pardo
40' Alves
76' Puyol

Nasz typ: Wygrana Fulham

Typowaliśmy zwycięstwo Fulham, jednak wygrana Wigan nie zdziwiła nas zbytnio. To świetna drużyna, wybuchowa mieszanka młodości z doświadczeniem. Tydzień temu przypadkiem nie wynieśli punktu z potyczki z mistrzem kraju, dzisiaj w dobrym stylu pokonali faworyzowanych Londyńczyków, co pokazuje, że w tym sezonie stać ich na wiele.

Reading - Man Utd
3-3
3' Doyle
6' Falcao
15' 60' Rooney
66' Arango (pen.)
81' Tevez

Nasz typ: Zwycięstwo Manchesteru

Zadziwia postawa Czerwonych Diabłów. Tydzień temu wymęczone zwycięstwo, teraz remis, na który nie zasłużyli. Dobrze do drużyny wprowadził się Rafael Van der Vaart i wraz z Rooneyem starali się we dwójkę konstruować akcje zaczepne, czasami włączał się też Cristiano Ronaldo. I tyle. Cała taktyka Mistrzów. Reading natomiast zagrało bardzo dobry mecz i aż szkoda, że nie utarło nosa gwiazdom z Manchesteru.

Portsmouth - Everton

1-0
62' Defoe

Nasz typ: Remis

Ciekawy mecz i znów dowód na to, że piłka nożna nie jest sprawiedliwa. Na typowany przez nas remis nie mógłby narzekać nikt. Kibice Portsmouth powinni nosić swojego golkipera na rękach, bo tylko dzięki niemu mogą się pochwalić sześcioma punktami na swoim koncie. Natomiast pechowy Everton ma zaledwie jedno oczko po dwóch kolejkach, ale jesteśmy pewni, że stać ich na dużo więcej.

Newcastle - Tottenham
1-0
86' Podolski

Pokaz bezradności Tottenhamu. Po czerwonej kartce dla Smitha w 73. minucie goście ruszyli do ataku i aż ciężko uwierzyć, ile stuprocentowych okazji zmarnował Klaas Jan Huntelaar, antybohater kolejki. A jak mówi stare piłkarskie powiedzenie - niewykorzystane okazje się mszczą- kontrę w końcówce wykorzystał Podolski i grające w dziesiątkę Newcastle pozbawiło Spurs marzeń o jakichkolwiek punktach.

Sunderland - Aston Villa

2-0
41' 64' Suazo

Nasz typ: Wygrana Sunderlandu

To spotkanie nie mogło się zakończyć innym wynikiem. Sunderland mądrze kontrolował przebieg wydarzeń przez całe 90 minut i wygrał najmniejszym nakładem sił. Goście natomiast nie mieli pomysłu na grę, nie wybili się ponad przeciętność i jeżeli pewny siebie manager The Villans nic nie zmieni, nasze przedsezonowe pognozy się sprawdzą.

Man City - Bolton
2-0
50' Dunne
61' Corluka

Nasz typ: Wygrana Man City

Dwubramkowa przewaga Manchesteru City nie oddaje przepaści, jaka dzieliła obie drużyny w dzisiejszym spotkaniu. Nikt nie mógłby się dziwić, gdyby padło o kilka bramek więcej. Boltonowi bardzo ciężko będzie utrzymać się w lidze.

Birmingham - Blackburn
0-2
47' Liedson
89' McCarthy

Nasz typ: Wygrana Blackburn

Typ się sprawdził, nie jesteśmy zaskoczeni. Poukładana gra Blackburn przyniosła owoce, mecz bez większych emocji, skończył się tak, jak się skończyć powinien.

Liverpool - Middlesbrough

Ostatnio zmieniony przez Baboon dnia Sob 22:41, 30 Sie 2008, w całości zmieniany 1 raz
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Gazetka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)